6 sierpnia 2015

Tworzenie Gry RPG

Przepraszam za nieobecność, ale musiałem trochę odpocząć... wracam z wielką dawką siły, aby stworzyć coś nowego.

Wieloletnie doświadczenie zdobyte podczas przemierzania wielu światów RPG w końcu musi czymś zaowocować.
Podczas spotkania z przyjaciółmi doszliśmy do wniosku, że chcemy stworzyć własny świat, który będzie posiadał własną historię, mechanikę i będzie mógł się wyróżnić wieloma pozytywnymi aspektami.
Nazwę mamy zamiar wymyślić dopiero po stworzeniu filarów na których ma się opierać świat.
Budowa świata nie będzie się opierać na jednej koncepcji, mamy zamiar stworzyć świat tworząc kilka krain, każda z nich będzie całkowicie stworzona przez jedną osobę, jest to pozytywne rozwiązanie problemu ingerowania jednych w pracę drugich.
Topografia, historia, religia i kultura wszystko będzie zależne od jednej osoby, oczywiście uzgodniliśmy, że nie wolno przesadzać bo trzeba to zebrać w całość i zespoić.
Elementami, które połączą krainy będzie mechanika i historia, która będzie przeplatać losy odrębnych krain.
Również wygląd świata jest istotny, ponieważ nie możemy umieścić pustyni przy krainie śnieżnych gór, wielu potoków i jezior, dlatego wszystko co z czym będzie się łączyć uzgodnimy po stworzeniu krain.

Koncepcja połączenia wielu pomysłów jest bardzo istotna ponieważ każda osoba będzie chciała cały czas udoskonalać swoją krainę i tchnąć w nią życie. Jeżeli będzie miał ochotę to stworzy własną rasę, utworzy hierarchię społeczeństwa i dla danej krainy utworzy wybór profesji, albo podzieli wybór na wojownika, maga, rzemieślnika...
Każdy aktualnie bawi się w stwórcę swojego świata, sam jestem ciekaw jak pójdzie moim przyjaciołom.
Sam już stworzyłem koncepcje własnej Krainy i nie długo zacznę tu zamieszczać nasze wypociny.

3 komentarze:

 1. Cześć, super blog. Chciałabym Cię zaprosić do udziału w LBA. Po szczegóły zapraszam do mnie: http://szafirowaklatwa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Łukaszu, czy ten blog jeszcze funkcjonuje? Chciałem zaproponować wspólne zorganizowanie konkursu z nagrodami (nagrody mam). Odezwij się, gdybyś był zainteresowany!

   Usuń
 2. Czekamy na Twoje pomysły! Mam nadzieję, że wrócisz

  OdpowiedzUsuń